100 let volejbalu v Královéhradeckém kraji – 2. díl

I náš Královéhradecký kraj má bohatou a úspěšnou historii, první zmínky o volejbalu lze položit už do dvacátých let minulého století, hrávalo se v Sokole, na osadách či v některých „osvícených“ školách. Závodně to začalo o něco déle, ale už dlouho před válkou jsme měli celou řadu velice kvalitních týmů a z nich vyčnívajících jednotlivců, dobře se hrálo v Hradci Králové (1925 Sokol Hradec Králové), ovšem ani další okresy nebyly pozadu. Z hráček a hráčů za tohle velmi dlouhé období musíme jmenovat minimálně Vojnarovou, Celbovou či Buckovou, Pauluse, Novotného či Holubce a Širokého.
Zmínit určitě musíme i Volejbalovou Dřevěnici, největší a nejoblíbenější antukový turnaj v republice, kde se každoročně utkávají v deseti věkových a výkonnostních kategoriích všichni milovníci tohoto sportu gentlemanů pod vysokou sítí. A není jich málo, v roce 1987 pod přímou patronací Mezinárodního olympijského výboru nastoupilo pět set osmdesát devět týmů, což je nějakých čtyři a půl tisíce hráček a hráčů! Velké a hojně navštěvované jsou turnaje na Slavii Hradec Králové, v Lupenici, Česticích, Kvasinách i v Chlumci nad Cidlinou a mohli bychom pokračovat.
Volejbal je určitě fenomén a my chceme ve spolupráci s vedením měst a obcí, se školami a s dalšími organizacemi pracovat na tom, aby to tak zůstalo. A určitě se nebudeme zlobit, když se pozice našeho milovaného sportu ještě vylepší!
Updated: 4.4.2021 — 9:54
Královéhradecký krajský volejbalový svaz © 2017 Administrace